ISU’da Yaşam – Life at ISU

Kültürel Tanıtım Sunumları: ISU değişik ülkelerden değişik kültürlerden gelen öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımasına olanak sağlayıcı birçok faaliyette bulunmaktadır. Bunlardan belki de en önemlisi öğrencilere ülkelerini tanıtma ve diğer kültürleri yakından tanıma imkanı sağlayan “Kültürel Geceler”(Cultural Nights”`tır. Öğrenciler kendi ülkelerini tanıtıcı sunumun yanında kendi hazırladıkları geleneksel yemeklerin sunulduğu bir mönüyü de sunumla birlikte diğer arkadaşlarıyla paylaşabilme imkanı bulmaktadır. Ülkelerin kültürlerini ve geleneksel mutfağını tanımak için bulunmaz bir fırsat ve eğlence kaynağı olan bu sunumlar ISU yaşamının en unutulmaz anlarından olmanın yanında ve yıllarca akıllarda kalacak hatıralardan oluşan bir kültür hazinesidirler.

Talent Nights: Değişik yetenekleri olan öğrencilerin bunları diğerleriyle paylaştıkları bir platformdur. “Talent Nights” değişik enstrümanlar çalıp şarkı söylemek, şiir okumak veya bunun gibi ilginç yeteneklerini göstermek ve paylaşmak için  ideal fırsat sunmaktadır. Bireysel olabileceği gibi grup olarak da sunulabilen bu gösteriler de uzun sure hafızalarda kalan hoş anılardan biri olarak ISU yaşamına renk katmaktadır.

Robotic Competition: Robot yarışması öğrencilerden oluşan grupların kendilerine verilen talimatlara uygun işleri yapabilen robotları dizayn edip, programlayıp yarışmada en çok puanı toplayabilmek üzerine kurulmuş bir aktivite. Hem öğrencilerin pratik yapıp programlama, mekanizma ve sistem kontrolleri becerilerini artırmaya hem de yarışma heyecanı yaşamalarına olanak sağlayan bir grup çalışmasıdır.

 

ISU anları…

Cultural Nights: ISU engages in various cultural activities where students from all around the world introduce their national background to everyone by serving special dishes, drinks, music, dancing, singing and presentations.

Talent Nights: At the Talent nights, students have the opportunity to share their talents with the others. These nights are very entertaining and interesting as well. Either individually or as a group, students share their talents including musical skills, acting, dancing, and reading a poem.

Official Youtube Channel